Jak przygotować pracę dyplomową do druku?

Jak zapisać plik aby praca wyglądała tak samo na każdym komputerze?

Bardzo często zdarza się że prace pisane za pomocą jednej wersji programu Word a otwierane za pomocą innej (najczęściej starszej wersji) najprościej mówiąc rozsypują się.

Aby tego uniknąć, ostateczną wersję pracy należy zapisać w formacie PDF.  Jednak trzeba pamiętać, że w tak zapisanej pracy nie możemy nanosić już żadnych poprawek. Dlatego też istotne jest przygotowanie oddzielnych plików pracy dla druku jedno oraz dwustronnego.

 

Jak zapisać pracę w formacie PDF?

Zapisanie pracy w formacie PDF jest tak samo proste jak zapisanie w podstawowych formatach programu Word czy Open Office.

Word:

Klikamy w ikonkę "Przycisk Pakietu Office" w lewym górnym rogu, następnie najeżdżamy kursorem na pole "zapisz jako" a z rozwiniętego menu wybieramy opcje "PDF lub XPS". W wyświetlonym okienku nie musimy zmieniać nic oprócz ewentualnie miejsca zapisu lub nazwy.

 

Open Office:

Klikamy "Plik" a z rozwiniętego menu wybieramy opcję "Eksportuj jako PDF..."

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij